MOJI BEAMBOTI 1/2

4. srpna 2006 v 13:29 | Hawelson |  BEAMBOTI

Prezentuji zde své BEAMboty, které jsem si sám navrhl a vyrobil.

Schémata zapojení jsou ZDE !!

Video několika z těchto BEAMBOTů je ZDE !

Návody na sestavení vlastních BEAMbotů naleznete ve fóru ZDE !


1. Dráteník - Napájen solárními články.
Můj první BEAMbot.
Zapojení: Klasické zapojení s blikací LED
2. Z1 - Napájen solárními články.
První vozítko určeno na soutěž Napájení Sluncem na VŠB.
Vozítko je bez elektroniky.
3. Cvrček - Napájen solárními články.
Má elektroniku kombinovanou s násobičem který z 1V vyrobí 5V. Elektrická energie se nabije do kondenzátoru a následovně se přesune do vibračního motorku. Kondenzátor je tím mnohem více využit.
Zapojení: Cvrček
4. Slimák - Napájen solárními články.
Vidí pomocí fotodiod a má cit v tykadlech pomocí drátků. Pohybuje se za sluncem a vyhýbá se překážkám.
Zapojení: Suneater 3
5. Z2 - Napájen solárními články.
Vozítko je určeno pro závody Napájení Sluncem na VŠB. Vozítko jsem se snažil co nejvíce odlehčit pro co nejnižší spotřebu energie při zrychlování. Vyhrála 20. místo na Napájení Sluncem 2005 na VŠB.
Vozítko je bez elektroniky.
6. Vejce - Napájen solárními články.
Poskakuje pouze směrem kupředu. Při silnějším osvětlení jede plynule díky dostatečné ploše solárních článků.
Zapojení: Citronrád
7. Spalovák - Napájen Peltierovým termoelektrickým článkem.
Peltierův termoelektrický článek vyrábí elektrický proud při zahřívání jeho jedné strany a ochlazování strany druhé. Toto vozítko využívá tohoto jevu a vyrobenou elektrickou energii používá přímo k napájení motorku, který uvádí vozítko do pohybu. V tomto vozítku mám použit klasický Peltierův termoelektrický článek (TEC) určeny ke chlazení, ten vyrobí při běžném provozu vozítka 100 - 500mW při 1 - 2V. Dále se vyrábějí TEG Peltierovy termoelektrické články které snesou vyšší teploty, až 300°C, a mají větší účinnost při výrobě elektrické energie. V tomto vozítku je jako zdroj energie použita klasická svíčka nebo malý lihový kahan (jde zle požít jakýkoli zdroj tepla). Druhou stranu termočlánku ochlazuje nádrž s vodou. Vozítko má taky výstup na externí zdroj, kde můžete například připojit malé rádio, nabíjet mobilní telefon nebo energii jakkoli jinak využívat. Toto vozítko je vyrobeno jako první na světe s napájením tohoto druhu.
Vozítko je bez elektroniky.
8. Číslo 5 žije - Napájen solárními články.
Jede pouze kupředu. Napájen pouze jedním solárním článkem (0,5V).
Vozítko je bez elektroniky.
9. MIM - Napájen solárními články.
Pohybuje se díky vibračnímu motůrku, doslova poskakuje. Na obrázku je v porovnání se zápalkovou krabičkou.
Vozítko je bez elektroniky.
10. SSA1 - Napájen solárními články.
Dosahuje rychlosti kolem 5m/s na slunci. Určen pro závody na VŠB. Kondenzátor 10000uF 16V nabije pomoci násobiče napětí na celých 16V. Následně se proměnnou PWM modulací lineárně vybije do motorku který během sekundy dostane vozítko do obrovské rychlosti. Vyhrál 3.místo na napájení sluncem 2006 na VŠB.
Zapojení není na těchto stránkách.
Akcelerace vozítka:
11. Z3 - Napájen solárními články.
Je maximálně odlehčen, většina jeho těla je z balsy. Dosahuje rychlosti i přes 3m/s, při větších rychlostech se už ovšem těžko drží na dráze. Je určen závody na VŠB. Vyhrál 2. místo namísto na napájení sluncem 2006 na VŠB (chybělo mi 0,05s k prvnímu místu :-) )
Vozítko je bez elektroniky.
12. Citronrád - Napájen galvanickým článkem.
Jezdí na šťávu z Citronu, jablka a podobně. Největší účinnost jsem zaznamenal při použití octu. Jeho elektronika postupně nabije kondenzátor z energie vyrobené galvanickým článkem a následně energii pustí do motůrku, tím se pohne. Toto vozítko je vyrobeno jako první na světe s napájením tohoto druhu.
Zapojení: Citronrád
13. SMSA - Napájen solárními články.
Má v sobě násobič z 1V na 9V, po nabití kondenzátorů (2x220uF 6,3V) na 9V dojde k lavinovému průrazu tranzistoru ten sepne další tranzistor jimž projde energie do motůrku. Jezdí po dvou kolech. Má třecí převod - kolo přitlačuje pružinka k hřídelce motorku.
Zapojení: SMSA
14. Pavouk - Napájen solárními články.
Pohyb mu zajišťuje vibrační motůrek.
Zapojení: Klasické zapojení s blikací LED
15. Budikocitronrád - Napájen galvanickým článkem.
Má stejný článek na citron jako Citronrád, jako pohonná jednotka je použit nejlevnější upravený budík (dá se koupit už i za 10-15Kč). Díky této pohonné jednotce má vozítko minimální odběr energie. V praxi se ovšem síla budíku moc kladně neprojevila. Toto vozítko se musí pohybovat po hladké rovince, aby vykazovalo vůbec nějaký pohyb. Při lepším zpracování převodů a odlehčení vozítka by jezdilo pěkně.
Zapojení zatím není na mých stránkách.
Převod z budíku na kolo:
16. Chodič - Napájen solárními články.
Vidí pomocí fotodiod a má cit v tykadlech pomocí drátků. Hýbe se za sluncem a vyhýbá se překážkám.
Zapojení: Suneater 5
17. RCVV - Napájen Li-ion akumulátorem.
Tento robot dokáže rozpoznat vzdálenost díky IR snímači. Díky informaci o vzdálenosti překážky před ním se dokáže překážce vyhnout. Pohybuje se velice rychle v porovnání s BEAMboty. Zapíná se tlesknutím, tlesknutí zachytí mikrofonem.
Zapojení není na těchto stránkách.
18. Citronrád 3 - Napájen galvanickým článkem.
Další vozítko na citrónovou šťávu, toto má nejvyšší účinnost. Většina jeho konstrukce je vytvořena z CD-rom mechanik - kolečka, hřídelky, ozubená kolečka, podvozek a motorek. Toto vozítko ujede na jedno vybití kondenzátoru 2-5cm a pokud nalijeme do galvanických článků ocet, pohybuje se až 1 skok/s. Rezistor do série s galvanickým článkem který vidíte na obrázku je jen proto, aby se příliš nenamáhal galvanický článek. Rezistor tedy není nutný a vozítko bez něj pojede ještě rychleji.
Zapojení: Citronrád

19. MES - Napájen solárními články.
Je napájen pouze 6 fotodiodami BPW34, které dohromady vyrobí pouze 0,5V 2mA. S energií kterou získá z fotodiod popojíždí po jednom kroku dlouhém 1cm. Při plném slunečním svitu popojíždí i více než 1 krok za sekundu.
Zapojení: Základní s 555

20. Mikro - Napájen solárními články.
Tento BEAMbot má násobič s germaniovým tranzistorem a pracuje již od 0,15V. Násobič jsem extrémně zjednodušil (na 3 součástky) a je naprosto spolehlivý. Řízení provádějí zapojení chodiče s elektronikou, který robůtka řídí tak, aby šel za světlem a vyhýbal se překážkám. S tímto zapojením jsem nemněl žádné potíže a poradí si i při slabším světle. Tento BEAMbot je napájen pouze JEDNÍM SOLÁRNÍM ČLÁNKEM (0,5V)!
Zapojení: Chodič s 555
Násobič s 30let starým germaniovým tranzistorem:
Porovnáni velikosti na ruce:
21. H2 jezdec - Napájen palivovým článkem (vodíkem).
Určený pro závody na VŠB, kde se závodí o co nejdelší dojezd vozítka na určitou dodanou energii. Počítal jsem s tím, že čím pojede pomaleji, tím bude mít menší ztráty třením, ale jednak motor si bere pořád určitý proud a takže na rychlosti také záleží. Použil jsem velký motor, protože měl nejmenší odběr proudu naprázdno (asi 5mA). Bohužel velký motor a malá rychlost mi byla osudná a vyhrál jsem s nim až 7. místo na Napájení Sluncem 2007. Příště zvolím motor i s vyšším odběrem při běhu na prázdno a převod zvolím tak, aby vozítko dosáhlo vyšší rychlosti, tím dosáhnu vyššího dojezdu.
Vozítko je bez elektroniky.
22. SIOGENIS - Napájen solárními články.
Dokáže jet a sluncem a vyhýbat se překážkám, které hází stín. Tohoto BEAMbota jsem chtěl postavit co nejmenšího s vlastní "inteligencí". Ikdyž jsem původně plánoval mnohem menšího robůtka, je stále malinký, na obrázku je v porovnání s kondenzátorem 10000uF. Pohybuje se celkem solidně i při slabším osvětlení a to hlavně kvůli velmi účinným solárním článkům, které dosahuji účinnosti přes 17%. Zvláštní poděkování patří Craterovi za poskytnutí velmi kvalitních mini solárních článků pro tohoto BEAMbota.
Zapojení: Chodič s 555

23. Smallest - Napájen solárními články.
Je to zatím nejmenší solární vozítko na světě. V odkazu zde je dosavadně nejmenší vozítko na světě s rozměry 33x22x14 mm. Nedalo mi to a dal jsem se do výroby ještě menšího solárního vozítka. Moje vozítko má rozměry 12x20x30 mm. K tomu aby se pohybovalo potřebuje přímé sluneční světlo.
Vozítko je bez elektroniky.
24. Z4 - Napájen solárními články.
Zatím moje nejlehčí vozítko. Na tomto vozítku byla hmotnost solárních panelů téměř srovnatelná se zbytkem vozítka. Chtěl jsem jeho konstrukci udělat s malých uhlíkových trubek které mi bohužel nedorazily, takže jsem toto vozítko musel stavět dost narychlo - 20 hodin před závodem jsem ho začínal stavět. Hřídelka zadních kol je udělaná s jehly z injekční stříkačky, aby bylo vozítko co nejlehčí. Je určeno pro závody na VŠB. Na Napájení Sluncem 2007 jsem s ním vyhrál 1. MÍSTO s časem 1,33s.
Vozítko je bez elektroniky.
25. Gyros - Napájen solárními články.
Jedno z nejednodušších vozítek. Při slabším osvětlení se točí disk a při silnějším osvětlení buď ujíždí nebo sebou všelijak kroutí. Disk je plotna z HDD. Energie ze solárních článků jde přímo do motoru.
Vozítko je bez elektroniky.
Spodní strana:

Stránka pokračuje ZDE!

Stránka je rozdělena na 2 části kvůli omezení maximálního počtu znaků na stránce (20000 znaků).
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Vyrobili jste si už taky nějakého BEAMbota?

Ano 32.9% (348)
Ne, ale plánuji nějakého vyrobit 57.1% (604)
Ne 10% (106)

Komentáře

Zobrazit vše (662)
Zobrazit starší komentáře

601 LCD BACK COVER LCD BACK COVER | E-mail | Web | 29. července 2013 v 20:01 | Reagovat

thanks for sharing

602 Shelia Shelia | E-mail | 21. listopadu 2013 v 20:02 | Reagovat

The good enough article of I is very interesting. "essaymarket co uk" Prices on placing of the buttons are different but everybody chooses that to him it is comfortably and that answers his necessities and possibilities.

603 Liona Liona | E-mail | 23. listopadu 2013 v 15:39 | Reagovat

Cool post. online-essay-writer.org I liked this paper.

604 plumber dublin 14 plumber dublin 14 | E-mail | Web | 23. prosince 2013 v 12:00 | Reagovat

I am so pleased I found this blog, I really got you by an accident, while I was searching for something else. The story and blog you have published is very interesting as well as informatics, Thanks for sharing such type of informatics thing.

605 Lorax Lorax | E-mail | Web | 9. dubna 2014 v 11:21 | Reagovat

Such interesting devices ;-)
<a href="http://special-essays.com">professional essay writing and editing</a>

606 Web Web | E-mail | Web | 13. června 2014 v 8:59 | Reagovat

Wow, good idea. It is so amazing! By the way at http://top-writing-services.com you will also get great info.

607 Happiness Happiness | E-mail | 27. června 2014 v 13:01 | Reagovat

So interesting! Here http://marvelous-essay.net you can order high quality papers! :-)

608 BobRobin BobRobin | E-mail | Web | 10. listopadu 2014 v 9:27 | Reagovat

You should be very imaginative guy to make this futuristic dissertation like this post . I should buy essay or thesis writing service about that. And here's the best of them http://www.perfectessaysonline.com.  Thank you a lot!

609 Egle Egle | E-mail | Web | 18. listopadu 2014 v 13:36 | Reagovat

wow!i can imagine how it is easy for you to get your head together.I cannot do that and trust my essays to this guys <a href="http://best-essays-writers.org">http://www.best-essays-writers.org</a> Definetely worth checking...

610 Luca Matrill Luca Matrill | E-mail | 5. prosince 2014 v 9:48 | Reagovat

A team of professionals will write an article for you quickly and efficiently, http://essay-online-shop.com

611 buy research paper buy research paper | E-mail | Web | 16. prosince 2014 v 10:16 | Reagovat

You set up  very creative inventions) :-)

612 buy essay writing services buy essay writing services | E-mail | Web | 20. prosince 2014 v 14:18 | Reagovat

Excellent post. I learned a lot reading it. Thanks. <a href="http://super-essays-service.com">college essays help</a>

613 Monica Monica | E-mail | Web | 27. prosince 2014 v 12:47 | Reagovat

Most students in schools and tertiary educational background position organizations would commonly want <a href="http://www.primewritings.net/">essay help online</a> with regards to their essay jobs would regularly examine internet expert services whereby those people students could purchase them.

614 Amanda Amanda | E-mail | Web | 23. února 2015 v 11:43 | Reagovat

Academic life is ful of challenges. If you want to be successful in your studies, address http://marvelous-essay.net to get professional writing assistance!

615 Tayra Tayra | E-mail | 24. února 2015 v 13:56 | Reagovat

There are so many interesting things in your article!

616 Tod Tod | E-mail | 24. února 2015 v 14:01 | Reagovat

There are so many interesting things in your article! Most of all i like Smallest)This is little sunlight Rover.is actually very interesting to learn about the workings of these machines.I will think about how to do this and a similar.there is one problem - I asked a lot of homework. but I know the solution -www.custom-paper-writing.org.These professionals will always come to the rescue me.

617 MORGAN MORGAN | E-mail | 16. března 2015 v 12:49 | Reagovat

Your tips are very useful. I am a new blogger.Here is my blog that i would like to share with you, which is about blog and blogging.<a href=http://essay-lab.net/>essay-lab</a>

618 Suntik Suntik | E-mail | 16. března 2015 v 12:50 | Reagovat

I'm a relatively new blogger, but would appreciate any constructive feedback anyone is willing to offer! :)http://essay-lab.net/

619 tadalafil tadalafil | E-mail | Web | 23. dubna 2015 v 10:14 | Reagovat

Hello!
<a href="http://viagra4sildenafil.com/">sildenafil</a> , <a href="http://cialis4tadalafil.com/">tadalafil</a> ,

620 cialis cialis | E-mail | Web | 23. dubna 2015 v 21:28 | Reagovat

Hello!
<a href="http://cialis3cheap.com/">cheap cialis</a> , <a href="http://www.order3cialisonline.com/">cialis</a> ,

621 cialis cialis | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 10:08 | Reagovat

Hello!
<a href="http://online3pharmacyviagra.com/">viagra prescription</a> , <a href="http://pills3ofcialis.com/">generic cialis without prescription</a> ,

622 cialis_sample cialis_sample | E-mail | Web | 1. května 2015 v 17:42 | Reagovat
623 cialis cialis | E-mail | Web | 6. července 2015 v 21:14 | Reagovat
624 cialis cialis | E-mail | Web | 7. července 2015 v 19:42 | Reagovat
625 viagra viagra | E-mail | Web | 22. září 2015 v 13:15 | Reagovat
626 tadalafil tadalafil | E-mail | Web | 15. října 2015 v 1:21 | Reagovat
627 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 29. října 2015 v 16:24 | Reagovat
628 for for | E-mail | Web | 26. listopadu 2015 v 9:34 | Reagovat

http://pharm11reliable.com/ ,    http://reliable11pharm.top/ ,

629 Karoline Page Karoline Page | E-mail | 26. listopadu 2015 v 14:44 | Reagovat

Nice article with a lot of useful information. By the way, nowadays such topics are popular today in writing academic papers. If you need a well-written and original essay or research paper just enter here <a href="http://academic-writings.com/">http://www.academic-writings.com</a> and get the best results.

630 read here read here | E-mail | Web | 25. prosince 2015 v 17:23 | Reagovat

Cool new inventions!For what purpose were they created??And will be they useful for the mankind? If you cannot invent authentic essay text, turn to this guys - http://best-essays-writers.com/! They offer only original essays from their brilliant minds! :-) :-)

631 Helena Helena | E-mail | Web | 22. ledna 2016 v 11:38 | Reagovat

I not imagine for what intended this details!
I want sharing with you fantastic site http://essay-professors.com where you can order any assignments

632 Tabitha Lafleur Tabitha Lafleur | E-mail | 8. února 2016 v 13:24 | Reagovat

Thanks for sharing this interesting info.Also,go to http://www.essays-shark.net for more useful things

633 Karina Karina | E-mail | Web | 9. února 2016 v 14:33 | Reagovat

Woow! Loks amazing! I haven't seen these before, you are a real mister! Real professional at this site http://essay-mania.com will be the best assistants for the student!

634 Assignment help Assignment help | E-mail | Web | 1. dubna 2016 v 14:27 | Reagovat

Truly, this article is really one of the very best in the history of articles. I am a antique ’Article’ collector and I sometimes read some new articles if I find them interesting.
<a href="https://www.allassignmenthelp.com

635 Assignment help Assignment help | E-mail | Web | 4. dubna 2016 v 13:15 | Reagovat

I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well

636 custom-essays-online.com custom-essays-online.com | E-mail | Web | 25. dubna 2016 v 10:13 | Reagovat

Well, it looks cool ;) Not every person is able to do different technological objects :)And Custom-Essays-Online.com offers non-plagiarized work s;)

637 Assignment help Assignment help | E-mail | Web | 20. května 2016 v 14:11 | Reagovat

Thank you sir, this is a Fantastic content. Thanks for discussing with us.

638 Packers and Movers Pune Packers and Movers Pune | E-mail | Web | 29. července 2016 v 13:19 | Reagovat

Consequently, they provide packaging as impartial assistance. They have practised and veteran experts. They know very well how an exacting family item should be filled for making sure their security.

639 xbox live gold xbox live gold | E-mail | Web | 12. října 2016 v 8:56 | Reagovat

Visit to get xbox information which cant be found on any website or webpage. Moreover this website has all the facilities required to be the member of it. Even gold membership is free. Visit to know more.

640 Hiring Experts to Finish Essays Hiring Experts to Finish Essays | E-mail | Web | 8. listopadu 2016 v 12:08 | Reagovat

Congratulations for coming up with such a wonderful and neat blog. I totally agree with the title of your article that students should switch from traditional high school the online high school. There are many advantages of studying online such accessing online writing services where students can hire experts to finish writing their essays.

641 شركة مكافحة الحشرات بالمدينة المنورة شركة مكافحة الحشرات بالمدينة المنورة | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 9:21 | Reagovat

يعتبر رش المبيد من الامور الصعبه التى لابد ان تتم بحرص شديد جدا شركة مكافحة الحشرات بالمدينة المنورة تقوم باعمال الرش من خلال اقوى انواع المبيدات الحشرية المتواجده فى الاسواق والاعتماد على افضل انواع الرش من الرش الالمانى وطرق الرش بالحقن والقيام برش الاسطح بالمبيدات وتستمرما يقرب من 6 ساعات متواصل والقيام باعمال المسح على الفور وتاكد انك لم تستطيع ان تتعرض الى الحشرات مره اخرى كما ان شركة مكافحة حشرات تعتمد على اجود انواع المبيدات التى تساعد فى القيام باعمال الرش دون ان تترك اى اثر للحشرات ويمتد مفعول المبيد الى ما يقرب من 10- 15 سنه تقريبا http://www.moorygroup.com/2014/05/0535735075_2107-html/

642 Assignment help online Assignment help online | E-mail | Web | 1. prosince 2016 v 11:23 | Reagovat

Welldone! It is an article that is not just helpful for me but lots of many could benefit from it. Allassignmenthelp is a platform which university students can use to get their assignment written by assignment help experts and can get a fabulous assignment paper.

643 nancy Allen nancy Allen | E-mail | Web | 2. března 2017 v 8:32 | Reagovat

thanks for sharing great information thanks again hawelson blog... :-)

644 Mossi N lRug Mossi N lRug | E-mail | Web | 18. června 2017 v 10:40 | Reagovat

Don’t try to spare my feelings, give it to me straight from the shoulder.

645 شركة عزل فوم شركة عزل فوم | E-mail | Web | 20. června 2017 v 2:25 | Reagovat

تبحث عن كيفيه  عزل الفوم او افضل <a href="https://ekhwaa-ksa.com/شركه-عزل-فوم//" rel="dofollow">شركة عزل فوم بالرياض</a>  لا تتردد فى الاتصال بنا فنحن نتشرف بخدمتكم  مع الضمان 10 سنوات خدمه عزل الفوم من قبل شركه الاخوه تتم من خلال استخدام أفضل المواد وبأفضل الطرق <a href="https://ekhwaa-ksa.com/شركه-عزل-فوم//" rel="dofollow">شركة عزل فوم</a>

646 Took F lRug Took F lRug | E-mail | Web | 15. července 2017 v 0:52 | Reagovat

Little by little, he got used to Tokyo.

647 Took F lRug Took F lRug | E-mail | Web | 16. července 2017 v 15:30 | Reagovat

I feel like going for a walk. I don’t feel like working now, I’m tired.

648 Nursing Assignment Help Nursing Assignment Help | E-mail | Web | 18. července 2017 v 14:50 | Reagovat

Experience the excellence in Nursing Assignment Help. Let professionals worry about your grades and do all the research for you. Help us help you.Experience the excellence in Nursing Assignment Help. Let professionals worry about your grades and do all the research for you. Help us help you.

649 Finance Assignment Help Online Finance Assignment Help Online | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 7:30 | Reagovat

Thanks a lot for sharing it, that’s truly has added a lot to our knowledge about this topic. Have a more successful day.

650 Write my Research Paper for me Write my Research Paper for me | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 15:21 | Reagovat

This is the best blog that I have visited today and it has unique ideas. I hope the students will be able to patent their innovations so that they can benefit from them. I have also been inspired to think outside the box and I will soon be coming up with my own innovation. Thanks so much for sharing the article with us.

651 Personal Statements Writing Help Personal Statements Writing Help | E-mail | Web | 6. září 2017 v 13:10 | Reagovat

I have to admit that this is among the posts i have found to be very innovative, professional and informative. This is a very professional post, which am sure have provided readers with a platform to be educated.

652 singapore assignment help singapore assignment help | E-mail | Web | 16. listopadu 2017 v 13:28 | Reagovat

This post is professional post.. i hope students will able to patent their innovations.. thanku so much for sharing this great aricle.

653 My assignment help My assignment help | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 6:19 | Reagovat

This blog post is professional blog post.. i have also been inspired to think outside the box.. thanks for sharing

654 hello hello | E-mail | Web | 7. února 2018 v 10:12 | Reagovat

hello hello

655 Assignment Helper Online Assignment Helper Online | E-mail | Web | 1. března 2018 v 7:23 | Reagovat

Students Assignment Help gives online assignment helper online service to the students the world over. Our expert guides offer the best assignment help experts to the understudies at a moderate cost.

656 help with c# programming assignment help with c# programming assignment | E-mail | Web | 7. března 2018 v 8:41 | Reagovat

Get The Dissertation Writing Service Students Look For These Days With The Prime Focus Being Creating A Well Researched And Lively Content On Any Topic.

657 Do my computer science homework Do my computer science homework | E-mail | Web | 7. března 2018 v 11:25 | Reagovat

John Arnold Is An Academic Writer Of The Dissertation-Guidance. Who Writes Quality Academic Papers For Students To Help Them In Accomplishing Their Goals.

658 سواتر قماش سواتر قماش | E-mail | Web | Neděle v 11:39 | Reagovat

تواصل الان معنا مع افضل العروض ااتى نقدمة الان وباقل الاسعار الرائعة وعلى اعلى مستوى ممكن من افضل سواتر قماش الان فى  وباقل الاسعار الرائعة التى نقدجمة الان

http://umbrellas-sa.com/%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D8%AD%D8%AF%D9%8A%D8%AF-%D8%AE%D8%B4%D8%A8%D9%8A%D8%A9-%D9%82%D9%85%D8%A7%D8%B4.html

659 شركة تنظيف خزانات بمكة شركة تنظيف خزانات بمكة | E-mail | Web | Neděle v 12:05 | Reagovat

يمكنكم الان الحصول على افضل العروض التى نقدمة الان من شركة تنظيف خزانات بمكة  الان فى السعودية , كما اننا نقدم افضل الاسعار والخدمات التى نقدمة الان من شركة مكافحة الارضة بمكة

http://www.el3nod.com/1/company-tanks-isolation-cleaning-mecca

660 صيانة يونيون اير صيانة يونيون اير | E-mail | Web | Neděle v 12:06 | Reagovat

يمكنكم الان التواصل مع افضل فريق الان من المتخصصون فى كافة انواع لاالان على اعلى مستوى ممكن من صيانة يونيون اير المتخصص فى كافة انواع الاجهزة الكربائية التى نقدمة من توكيل يونيون اير فى مصر التى تقدم افضل الاجهزة الكهربائيية

http://www.unionairemaintenance.com

661 مركز زراعة الشعر مركز زراعة الشعر | E-mail | Web | Neděle v 13:13 | Reagovat

يمكنكم الان الحصول على افضل الخدمات التى نقدمة الان فى مصر الان من زراعة الشعر فى تركيا التى لا احد يقدمة الان , كما اننا نقدم افضل  مركز زراعة الشعر

http://www.hairtransplant1.com/

662 شركة حراسات امنية شركة حراسات امنية | E-mail | Web | Neděle v 13:18 | Reagovat

الان يمكنكم الحصول على افضل المميزات الان فى مصر من شركة امن وحراسة الان وعلى اعلى مستوى ممكن من شركة حراسات امنية الان وعلى اعلى مستوى ممكن وباقل الخصومات الان فى كافة المحافظات الان فى مصر

http://www.guards-security.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.