Projekt Energis24 - Putování po zdrojích energie II

26. září 2010 v 16:55 | Petr Hawliczek "Hawelson" |  DALŠÍ MOJE PRÁCE
Před časem jsem byl pozván na projekt "Putování po zdrojích energie II" jako lektor a zároveň jako student, abych přednesl něco o kvantové fyzice a své práci v oblasti obnovitelných zdrojů energie.
Zjišťoval jsem dále, co vlastně Energis24 je a velice pozitivně mě tento projekt překvapil. Vše o něm se dočtete na jeho oficiálních stránkách http://www.energis24.cz/.
Nejvíce mě na projektu překvapil přístup ke studentům, protože k vám lektoři nepřistupují tak jako ve škole podle hierarchických zákonů, ale je zde přístup alternativní výuky, kde každý člověk je části celku a každý přispěje svou části. A jak je známo, pokud se takto spojí intelekty, tak se nesčítají, ale násobí.
Foto z jedné z přednášek:
jedna z přednášek
Celé to má na starosti Mgr. Radovan Šejvl, který se opravdu důkladně stará o každou část programu. A neskutečnou účinnost a účelnost celého "putování" vytváří Ing. Peter Živý, který se již dlouhou dobu věnuje alternativní výuce, a osobně jsem byl velmi pozitivně překvapen jeho přístupem ke studentům.
Za první dva dny kdy jsem byl na tomto "putování" se studenty, kteří se opravdu chtějí něco nového dozvědět, jsem měl pocit, že jsem se naučil více než za celý klasický výukový systém, kterým jsem dosavadně prošel až po vysokou školu. A s odstupem času vidím, že to nebyl pouze pocit, samozřejmě zde mluvím o znalostech, které jsou člověku ku prospěchu, ne zbytečnosti, které se učí ve školách a berou nám drahocenný životní čas. Další dny se užitečné informace pouze násobily a určitě nelituji času, který jsem věnoval tomuto projektu.
Další věc, kterou bych zde chtěl zmínit, bylo zaujetí studentů při přednášce o kvantové fyzice, kterou jsem přednášel s mým kolegou Filipem Elsnicem. Měl jsem už několik přednášek na nejrůznějších konferencích a projektech, avšak většinu pouze o mé práci v oblasti alternativních zdrojů energií a i přesto většina posluchačů jen nezáživně seděla a poslouchala. Avšak při tomto projektu bylo vidět, jak studenty a ostatní posluchače naše přednáška zajímá, bylo položeno spoustu otázek a rozvedla se spousta diskusí. Z původně plánované přednášky trvající hodinu a půl jsme protáhli přednášku na 5 hodin a to i přes neskutečnou únavu jak nás přednášejících, tak posluchačů. Následné večery jsme ještě pro zájemce vytvořili pokračování přednášky s rozsáhlou diskusí. Opravdu jsem nezažil ještě takovouto atmosféru, kdy informace putovaly mezi lidmi s takovou silou a účelem.
Jinak během dnů na "putování" jsme navštívili nejrůznější zdroje energie a vyslechli jsme si velice zajímavé přednášky, které v člověku opravdu rozproudí myšlenky a vytvoří kreativní atmosféru.
Foto z prohlídky jednoho ze zdrojů energií:
jeden ze zdrojů energií
Proč ale píšu tento článek? Důvod je jednoduchý a to pozvání vás, kteří se zajímáte o témata alternativních zdrojů energii nebo zdrojů obecně a také o alternativní přístup k výuce, filosofii a třeba i kvantovou fyziku.
Já osobně se určitě velice rád zúčastním dalších putování. Avšak z časových důvodů nevím, jestli mi to tento rok ještě vyjde. Pokud se však zde najde dostatek zájemců, kteří by rádi více slyšeli o mé práci, jak z pohledu alternativních zdrojů energií, tak z pohledu kvantové fyziky velice rád se nechám přesvědčit a vytvořím přednášku o těchto tématech.
Budu velice rád za komentáře pod tímto článkem a případné zájemce.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Radovan Šejvl Radovan Šejvl | E-mail | Web | 27. září 2010 v 17:44 | Reagovat

Vážený pane Hawliczku,  

mnohokrát děkuji za Vaše pochvalná slova. Moc jsem se těšil na Vaši přednášku, ale jak už to v pozici organizátora bývá, musel jsem v té době něco řešit. O to víc budu rád, když se na Vašem webu objeví audiovizuální záznam Vaší přednášky o kvantové fyzice.  Druhý projekt z letošního trojlístku vzdělávacích projektů Energis 24: „Cesta za vyšší účinností“  odjíždí už 6. 10.2010 z Prahy a bude se pohybovat ve Středočeském a Ústeckém kraji. Účastníkům z Moravy a Slezska přispějeme i něco na individuální dopravu do Prahy. Účastnický poplatek pokrývá výhradně stravování, vše ostatní je hrazené z příspěvku MPO a průmyslových podniků.  Smyslem celého projektu je představit celé energetické odvětví  a studenty směrovat k samostatnému myšlení. Ostatně to by mělo být náplní všech typů škol – to, že Vás náš přístup tolik překvapil, je patrně důkazem toho, že tomu tak ve všech školách doposud není.  Energie v sourodé skupině se opravdu násobí – to byl ten energetickém mejdan, který se nám podařilo zažít.  

V květnu tohoto roku jsem o přípravě vzdělávacího projektu ENERGIS osobně hovořil
před shromážděním několika desítek ředitelů škol z celé ČR zapojených do projektu ENERSOL.  Přihlásil se mi  jediný, který projevil zájem o včasné zasílání aktuálních informací. 1.6. 2010 jsem rozeslal a vyvěsil  letáky a danému řediteli vše včas posílal. Těšil jsem se, že několik studentů se z jejich školy na náš projekt vypraví…  Nevadí, třeba přijedou příště. Z Hradce Králové to mají do Prahy přece jen o něco blíž. Nedalo mi to a v pátek jsem mu zavolal. Připravený projekt se panu řediteli natolik líbí, že by nejraději jel také. Zajisté, je to možné. A kolik že studentů vezmete s sebou?  - Ten program ani  studentům neukázali. Prý byl v mém PDF souboru s programem virus. Opět jsem požádal ředitele, aby o našem projektu informoval své studenty – do odjezdu zbývalo necelých 14 dní, program mám na webu  – to se ještě dá zařídit.  To ticho v telefonu bylo napínavé – různých projektů je prý moc a už by prý nezbyl nikdo, kdo by v jejich škole zůstal.  Tak to mi vyrazilo dech  a pomyslel jsem si něco o schizofrenii – projekt se mu natolik líbil, že by jel sám, ale nenabídl ho nikomu. Dál na mne již pan ředitel neměl čas, mám se prý ozvat v polovině příštího týdne. Svědčí snad tato situace o krizi českého školství?  

Ještě dlouho  jsem se snažil pochopit sled myšlenek ředitele, kterému se  projekt líbí, ale nikomu to nepoví. Ale není to všude stejné. Osvícení učitelé na projekt studenty upozorňují. Virus v pozvánce nebyl.  Dotazoval jsem se i manažera vnějších vztahů Fakulty komunikačních a informačních technologií VUT v Brně,  který soubor rozesílal  na všechny střední školy v ČR i na Slovensku.   Domníváte se, že mělo hromadné rozeslání emailu nějakou odezvu?  Program všem školám vloni i letos rozesílal školský odbor Krajského úřadu Jihomoravské kraje.  Z pozice organizátora takového projektu je to tragédie, protože daná informace se nedostala studentům a nezbývá než projekt ukončit. A potom „nějaký“ Hawliczek napíše článek o projektu Energis 24, který pověsí na svůj blog. Z pozice člověka usilujícího o samostatné myšlení a vlastní názor je nádherné, že žádná instituce  nemá nástroj, aby  kolektivně někomu vštípila nějaký názor.  Jedině osobní doporučení.  Vzdělávací projekt ENEGIS musí být natolik zajímavý, aby každý, kdo se ho zúčastní, pozval své přátele a známé. To se na tomto projektu snad podařilo. Některé reakce už mám,  v nejbližší době je umístím na facebook, který zřídil  účastník  letošního projektu Petr Bartoníček.
Čím víc zájemců se Vás přihlásí, tím dřív  připravíme další zájezd.
S pozdravem  všem

Radovan Šejvl

2 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 29. září 2010 v 0:17 | Reagovat

[1]: Dobrý den pane Šejvle,

bohužel audiozáznam přednášky byl přerušen při připojování a nastavení sdílení obrazovky NB a projektoru. Takže nakonec žádný záznam naší přednášky není. Možná už bylo determinované to, že žádný záznam nemá vzniknout. Snad na nějaké přednášce příště se záznam povede.

Těžko asi komentovat pana ředitele...

Ale velice se mi líbí vaše myšlenka "Z pozice člověka usilujícího o samostatné myšlení a vlastní názor je nádherné, že žádná instituce nemá nástroj, aby  kolektivně někomu vštípila nějaký názor.". Což je asi správně, z minulých dob jsme se již myslím dobře poučili.
Z pohledu organizátora je sice problém dostat informace k dané skupině lidí, avšak je třeba zvolit tyto alternativní způsoby, jako je osobní doporučení nebo sociální servery, kde se v dnešní době informace liší velice dobře.

Přeji hodně štěstí s dalšími projekty, s pozdravem Hawliczek Petr.

3 nenikola nenikola | 3. října 2010 v 12:27 | Reagovat

Á, pan Šejvl....
Vy jste energetický poradce na baterky, když jste schopen napsat tohle:

...Student svoji práci nazval „Ověření funkce bezpohybového generátoru MEG“ a hledal to, co je na uvedeném patentu pravdivé. Ve své práci uvádí: „Tesla často říkával, že žádná teorie nemůže vyvrátit úspěšný a opakovatelný experiment, ale jediný úspěšný a opakovatelný experiment může vyvrátit jakoukoli teorii“. ISŠE Nová Paka pak práci svého studenta přihlásila i do celostátní soutěže „Chytrá hlavička“, pořádané AV ČR. V konkurenci 90ti účastníků z celé ČR se probojoval do finále, kde v jedné z pěti kategorií – FUTURA získal vynikající třetí místo.
...

Pane Šejvle, já jsem velice rád, že celá věc s tzv. MEG byla přehodnocena a Pavel Horký o třetí místo přišel. :-D

4 Hawelson Hawelson | 11. října 2010 v 16:19 | Reagovat

[3]:  Á pan Nenikola.

Myslel jsem že máš svůj diskusní kroužek u článků s volnou energií. Vidím že tam jste taky příliš nenadiskutovali, na rozdíl od jiných, kteří už postoupili od skepticismu nebo bláznivých snů.

5 nenikola nenikola | 13. října 2010 v 19:17 | Reagovat

Hawelson:
Už by tyhle "projekty" mohly konečně padnout, je to jen penězovod a korýtko.

6 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 14. října 2010 v 1:32 | Reagovat

[5]: Spíše bych řekl, že je to jediná cesta, jak se dopátrat pravdy.

7 nenikola nenikola | 14. října 2010 v 19:49 | Reagovat

Hawelson:
Jaký pravdy?
Tyhle zbytečný legrácky stojí stát prachy, které pak chybí jinde.
K čemu jsou blbosti jako ENERSOL, když jsou tam schopni ocenit MEG?
Zrušit a hotovo, peníze věnovat na něco užitečného a ne financování nějakých pseudozájmů.

8 Radoslav Radoslav | 15. října 2010 v 20:17 | Reagovat

to Hawelson:
Píšeš že si sa počas absolvovania spomínaného projektu veľa naučil, no ja som sa z tohoto odkazu http://www.energis24.cz/. dozvedel akurat zameranie no naozaj by ma zaujímalo aký tip užitočných informácii by som sa mohol dozvedieť. Az by si mohol uviest aspon jeden  príklad prakticky vyuzitelnej informácie z oblasti energetiky co si tam nadobudol.
Za odpoveď vopred ďakujem.

9 Radoslav Radoslav | 15. října 2010 v 20:46 | Reagovat

to Nenikola:
ja viem ze ti sa snažiš človeka znechutiť a príde ti to veľmi zábavné, no prosímťa zamisli sa nad sebou, z tvojho písania do rôznych rubrík na tomto fóre usudzujem že máš tak okolo 50 rokov a určite máš veľa vedomostí a skúseností zo života,no nebolo by lepšie tieto vedomosti využiť na lepšie účely ako napríklad nejaké tutoriály z oblasti elektrotechniky a energetiky, alebo prácu ktorá vyvracia funkčnosť MEGU z fyzikálneho hladiska... ak napíšeš nejakú dobrú prácu a poprosíš hawelsona určite by ju zverejnil aj na svojom blogu , taktiež môžeš založiť svoj vlastný, v súčastnosti je vela serverov ktoré poskitujú možnosť vytvorenia blogu úplne zadarmo.

K tomu enersolu- ten slúži ako motivácia študentov, niektorý študenti sa donútia len kôli takejto súťaži postaviť od počítača a niečo zmysluplné vytvoriť, aj ked je to pre niektorých úplna blbosť, Pri takýchto súťažiach si precvičujú vystupovanie na verejnosti uvedomujú si dôležitosť prípravy na prezentáciu, ale hlavne to že výťazia tý čo dokážu predať obyčajnú vodu za cenu benzínu :-)  :-) it's all

10 nenikola nenikola | 16. října 2010 v 18:54 | Reagovat

Radoslav:
Je fuk, kolik mi je  - kolem 50 to není.

Tvůj pravopis je příšernej, měl by ses kapku vzdělávat a nikoli mě radit, co mám dělat.

Osobně nestojím o šméčkaře, co prodaj vodu za cenu benzínu, takže ty studenty bych spíš nahnal na brigádu, aspoň pochopí, o čem je realita.
ENERSOL je nanic, jen vyhazování peněz.

11 Radoslav Radoslav | 16. října 2010 v 20:01 | Reagovat

to nenikola:

Priznávam môj pravopis je strašný ale však načo mame word :-)

V skutočnosti som na enersole nikdi nebol, ale zúčastnil som sa súťaže soč a skončil som ako štvrtý na krajskom kole, s prácou na ktorej som pracoval mesiac čo je v porovnaní s ostatnými prácami skoro nič. Keď som sa do tejto práce púšťal nevedel som o programovaní mikrokontrolérov takmer nič ale za ten mesiac som sa naučil toľko, že v súčasnosti som schopný vytvoriť veci ako jednoduchý osciloskop, čítač, alebo inteligentnú nabíjačku batérii...,taktiež stres ostatných študentov(potenie,zajakávanie,pri niektorích kŕčovité a traslavé pohiby)mi dodali odvahu a moja tréma opadla, v súčasnosti už takéto problémi vďka tomu nemám. A to všetko len kôli súťaži ako je Enersol, tak nehovor že je nanič lebo ... :-)  :-) :-)

tak o kolko som sa sekol v odhade tvojho veku ? keď nechceš neodpovedaj, ja len pre zaujímavosť

12 nenikola nenikola | 16. října 2010 v 20:34 | Reagovat

Radoslav:
Jasně, máme Word... a všechno je na internetu, k čemu něco znát.

Místo Enersolu jsou spíše potřeba tlaky na kvalitu kantorů a tím i žáků.
Použití mikrokontrolérů v praxi je nedostatečně probíráno ve školách.

Věk není podstatný.

13 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 17. října 2010 v 15:50 | Reagovat

[8]: Ahoj, no určité informace? Pokud se moc nezajímáš o energetiku, tak získáš na přednáškách a prohlídkách různých elektráren spousty informací o tom jak pracují a navíc si všechno můžeš prohlídnout v praxi. Myslím že u takovéhoto stylu předávání informací se naučíš mnohem více, než když jen znuděně sedíš v lavici a slyšíš zbytečné informace, která jsou ještě mnohdykrát zkreslené. Největší přínos který však vidím je ten, že se tam sejde spousta chytrých lidí a ty můžeš prodiskutovat své teorie a ostatní ti to můžou vyvrátit pokud to je špatné. A tak získáš tak cenné informace, které bys jinak skoro neměl šanci získat. Není to škola ve formě, kdy jeden mluví a ostatní poslouchají, ale je to kolektiv který diskutuje a který dává své veškeré vědomosti dohromady. Tak asi tolik o informacích. Samozřejmě celou dobu se neprobírá jen energetika, probírají se nejrůznější informace, stačí se jen zeptat a už se diskutuje.

[12]: No co říct, snad jen to, že by mě opravdu zajímal tvůj věk. A taky by mě zajímalo to, proč opravdu nenapíšeš nějakou práci se svými názory. Klidně bych ji na své stránky umístil a pod tou prací bys mohl už vést vlastní diskusi.
No a co říct na to, že bys takové studenty nahnal raději na brigádku..? Snad jen to, že se neumíš dívat za roh a   ani si moc neumíš představit co za tím rohem je. Když se podíváš na budoucnost, zajímalo by mě co vidíš. Zajímalo by mě co vidíš v tom, jak jsme závislí na technice víc a víc a většina z toho vznikla skrz jednoho člověka, jednoho člověka, který kdyby šel na brigádku místo toho aby se zajímal o vědeckou práci. Tak tu dneska necvakáme na klávesnici, ale bijeme se někde venku :).

14 nenikola nenikola | 17. října 2010 v 18:01 | Reagovat

Hawelson:
Věk není podstatný.
Psát práci na tyhle stránky nebudu - není důvod.

Ano, student -> brigáda, tvrdá praxe.
Zároveň kvalitní škola - ne bláboly a ulítlé teorie, ale hezky praxe. Kdyby tohhle fungovalo, nebude někdo meklit o MEGu či perpetomobilních hovadinách.
Místo Šejvlových akcí běžná exkurze do elektrárny či jiného provozu, v rámci výuky  a třeba i té praxe či brigády.

Závislost na technice?
To je sakra široký téma. Nevím, kterýho jednoho člověka myslíš, ale to je vcelku vedlejší.
Rozhodně není dobrá závislost na technice formou, kterou mnohdy kolem sebe vidím - panáček ztratí mobil a rázem je totálně v hajzlu, jinej bez GPS zabloudí za humny, třetí čumí do papíru s traťovým jízdním řádem jak husa do flašky, jelikož zná jen nějakou elektronickou srágoru, co mu ukáže přesně údaj o odjezdu a čtvrtej se zabije, když nebude mít autě ABS, ASR atd.
To je ovšem špatná cesta.

15 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 22. října 2010 v 17:59 | Reagovat

[14]: Když tedy věk není podstatný, tak proč nám vlastně nechceš prozradit svůj věk?
A zajímalo by mě proč není důvod napsat článek. Možná protože tě baví se s někým hádat a kdybys napsal nějaký článek "co vše vysvětluje", tak bys ztratil důvod diskutovat...

Tvrdá praxe? To by mě teda zajímalo co tím myslíš, jestli tím myslíš aby studenti ručně přihazovali uhlí do tepelných elektráren, nebo kopali základy? Myslím že celý minulý vývoj byl zaměřen na to abychom toto už nemuseli dělat, nebo pokud ano tak minimálně. A vracet se zpět? Myslím že by to nebylo moudré.

No a exkurse v rámci výuky? Skvělá myšlenka, ale kolik takových exkurzí se opravdu v praxi provede? A kolik se na té exkurzi člověk dozví? Většinou opravdu málo, protože průvodce má zaplaceno za to aby zabil 2 hodiny a učitelé za to samé. Nikoho už nezajímají výsledky a účelnost. A proto si myslím že akcí, které jsou zaměřeny přímo na jednu oblast a tu intenzivně zkoumají, takových je třeba a toto je jedna z nich.

Nemyslím závislost idiota. Myslím závislost, kdy je obchod závislý na internetové síti a pokud vypadne, tak nikdo neví co má do něj dovést. Závislost Smart Greeds síti na komunikaci. A vůbec celkově si neuvědomujeme jak moc jsme závislí. Třeba vezměme si nedávný výbuch sopky na Islandu a stačí si uvědomit jak nás tak vzdálená událost ovlivnila.

16 nenikola nenikola | 23. října 2010 v 6:38 | Reagovat

[15]:
Hawelson:
A třeba zrovna sopka mě vůbec neovlivnila.
Obecně si já sám závislot na tomto nepěstuju - bez elektronických blbinek vydržím.

A ano, tvrdá praxe - student si musí uvědomit, o čem je podstata. Nemusí jít nutně jen o namáhavou práci.
Dnes vidím ovšem mnoho takových, co jsou dost mimo reál - pak se můžu divit, že někdo baští perpetomobilní kecy, chemtrails, orgonity a podobně.

Článek?
Nač?
Komu?
Raději občas klepnu tam, kde vidím potřebu.

Tenhle pisálek je krásná ukázka tvorby pro tvorbu:

celechovskyradek.blog.idnes.cz

Určitě se mu v tomto nechci ani podobat...

17 Radoslav Radoslav | 27. října 2010 v 20:22 | Reagovat

to Hawelson:
však hej je to lepšie, už len preto že si tam dobrovoľne:D ale čo sa tíka energetiky teoriu ovladam, aspoň si myslím že ju ovládam dostatočne:D mňa by skôr zaujímali podrobnejšie veci napr. schémi konverzných a distribučných modulov napr pri fotovoltaických solárnych systémoch...
no to pochibujem že takéto veci niekto pustí von (obchodné tajomstvo :-( )
ja viem navrhnúť menič, aj distribučnú sieť... no mňa by viacej zaujímalo ako sa to robý v reále v súčasnosti. ale keď píšeš že ak sa veľmi nezaujímam o energetiku získam veľa užitočných informácii pre mňa asi nebude nič moc(chodim na primyslovku odbor elektrotechnika), skôr to bude pre gimplakov ktory maju o taketo veci záujem. tím len chcem povedať že za dlhééé 4 roky štúdia na SPŠ získam určite viacej informácii ale určite nehovorím že je to zbytočná strata peňazí ako hovorý nenikola bo to neni pravda

18 Radoslav Radoslav | 27. října 2010 v 20:34 | Reagovat

to nenikola:
takéto kacírske reči :-)
chceš povedať že by si nebol radšej keby tvoja žena alebo dcéra má namontované ABS. priznajme si večšina ľuďí čo nepozná fyziku hneď dupne na brzdu plnou silou čo to dá keď im niekto vbehne do cesty ,bo nevedia že auto sa dostane do šmyku a to celú situáciu zhorší. ale nemám nič proti ženám za volantom :-)  :-)  

a že sa zaobídeš bez techniky, chceš mi povedať že dokážeš žiť v drevennej chate a oheň rozložiť len za použitia konárikov??? bo aj zapalovače a zápalky dnes vyrábajú stroje:D

ale vážne by som chcel vidieť čo by si povedal človeku so srdcovími aritmiami, že vôbec kardiostimulátor nepotrebuje že???

19 nenikola nenikola | 28. října 2010 v 10:24 | Reagovat

Radoslav:
Ne, nic proti efektivnímu využití techniky, naopak...

Ale k čemu je dobré mít kdejakou blbost závislou na dodávce energie či nějakém radiovém signálu, když lze použít jednodušší a méně náročné řešení?

V dřevěné chatě žít dokážu a oheň rozdělat třením také.
Stejně tak umím v mnohém používat nouzová technická řešení - třeba tam, kde jiná možnost není.
Už jsem tu v jiném tématu rozebíral případ vyvrtání děr na autě el. vrtačkou na 230V - nikdo z těch machýrků, co si hráli na chytráky, nevěděl....

20 Radoslav Radoslav | 29. října 2010 v 7:14 | Reagovat

to nenikola:

ja som toho názoru že pokrok a vývoj je dôležitý vo všetkých oblastiach priemyslu a života celkovo bo poznatky napríklad získané armádou a vývojom zbraní, sú veľa krát využívané v priemysle , zdravotníctve. nebiť automobylového priemyslu nemame tak vyspelé roboty a aj tá bárs aká elektronyka v autách pomáha zefektývniť spotrebu paliva alebo stabylizovať auto pri nebezpečných situáciách a tým chrániť životy. a kto platí ten pokrok no predsa my spotrebitelia alebo daňový poplatníci, samozrejme hlavným cielom každej firmy je zarobyť čo najviac ale pretože je veľmi veľká konkurencia každá firma chce aby sa predalo čo najviac jej produktov a preto majú dve možnosti znížiť cenu alebo vylepšiť produkt(čím dochádza k pokroku a takto sa veľakrát objavujú úplne nové technológie alebo zdokonaľujú tie staré)  
ja mám rád prírodu, sem tam je dobré vypadnúť niekde mimo civilizáciu ale rád robým vecy čo veľa ľudí nedokáže a preto sa venujem elektrotechnyke, it technológiám a všetkému čo má spoločné niečo s elektrinou alebo počítačmi. bo v tejto oblasti sa vývoj nikdy nezastavý je to fakt dobrý pocit ked sa hádam o niečom s profesorom a na druhú hodinu mi povie mali ste pravdu. ale aj je to pre mňa najlepší spôsob ako pomáhať ľuďom, bo technyka časom dokáže všetko napríklad nahradiť chíbajúce končatiny(v súčastnosti už dokáže ale nie dostatočne-mioprotézy) alebo zrak

21 nenikola nenikola | 29. října 2010 v 10:24 | Reagovat

Radoslav:
No, nevím, jak se ty hádáš s profesorem a on ti dá za pravdu - tvůj příšernej písemnej projev tomu nenasvědčuje (elektronyka, automobylového, chíbajúce..).

Právě v autech je za posledních cca 15 let elektroniky opravdu mnohdy zbytečně mnoho. Nevím, proč mi má spouštět stěrače dešťový senzor nebo znecitlivovat můj kontakt nějaký elektrický posilovač u vozu s hmotností jednu tunu, když to nepotřebuju.
Naopak kolem sebe vidím spoustu nedostatků, které nikdy neřeší - třeba právě proto, že nějaký úřednický primitiv či podobná žába na prameni nerozumí technice poměrně jednoduché.

Celkem k smíchu jsou mi v poslední době mnozí, co zabloudí kousek za humny, ale machrovat na mně budou svými cestami třeba po Chorvatsku, kde by se bez GPS navigace ani nepohnuli a na papírovou mapu čumí jak jelita, stejně jako na kompas.

22 Radoslav Radoslav | 29. října 2010 v 15:40 | Reagovat

tak nemyslím že sa hádam nejako vulgárne alebo nahlas to by som si nedovolil proste si stojím za svojim a snažím sa ho presvedčiť že je to tak ako hovorím...a tý profesori sú radi že sa nájde aspoň pár žiakov čo to naozaj baví bo sú ochotný učiť sa vrámci voľného času veci nad rámec učebných osnov.
ja viem tích chíb je vela už teraz sa bojim čo bude na maturách, ale ked nepišem tak rýchlo a snažím sa rozmýšlať nad gramatikou tak nemám až taký problém.  
posilovač to hej (pri tých nových autách je to ako riadiť videohru co neni nič pre mňa), a hlavne ma sere ******** automaticka prevodovka a vobec nechapem jak sa tim može volakto chvastať. ale zase s GPS do chorvacka sa ide určite lepšie, no bez mapi bi som rozhodne nešiel bo čo keď ta Čínska GPS zliha. :D

no myslim ze ten dotyčný sa skôr chcel chvastať s tou GPS-kou a tým že sa ju dokázal naučiť ovládať (na sto percent čítal ten manuál 2 krát kím ju bol schopný zapnúť, takých poznám:D)
ako môj kamarát chvastal sa aký fajný notebook si kúpil, začal rozprávať aké to má parametre a keď som sa ho opítal či ma ram DDR2 alebo 3 povedal že 3 a pritom sa vtedi ešte do notebookov nedávali :-)

23 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 4. listopadu 2010 v 18:21 | Reagovat

[17]: Co se jedna podrobnějších věcí, tak tam se pohybuješ přímo u zařízení které tě zajímají a mluvíš s lidmi, kteří se o ně starají nebo je navrhují. U mě na SŠ byl problém že mnohokrát co jsem se ptal, tak mi učitelé nedokázali odpovědět a právě na takovýchto akcích se můžeš ptát přímo lidí kteří o tom vědí opravdu hodně. Takže si myslím že dostaneš všechny informace, samozřejmě až na takové co už se týkají obchodního tajemství. Ale prakticky asi málo informací podléhá tajemství, spíše takové ty čistě obchodní informace, ale technické informace jsou víceméně volné. Jinak co já můžu porovnat takovéto putování se technickou SŠ a teď i s VŠ, tak si myslím, že na takovéto akci můžeš posbírat mnohem více informací za mnohem kratší čas.

No jinak co k Nenikolovi. Odsuzovat snad techniku? Nevím. Proč něco dělat složitě, když nám technika umožní to udělat jednoduše. Je třeba uvažovat moudře a nestát si zbytečně za svým, protože to nakonec člověka dostane do p*dele..

24 nenikola nenikola | 5. listopadu 2010 v 20:25 | Reagovat

Hawelson:
Neodsuzuju techniku a její využití - naopak.

Kolem sebe ale máme mnoho příkladů, kde je technika využívána neúčelně až nesmyslně.

25 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 6. listopadu 2010 v 11:15 | Reagovat

[24]: Ano v koncovém případě je to tak, ale s tím už nic moc nenaděláme. A myslím že tvými komentářemi toho taky moc nenaděláš, jenom odradíš lidi, kteří by jako jední z mála využili techniku účelně.

26 nenikola nenikola | 7. listopadu 2010 v 10:12 | Reagovat

Hawelson:
Co? Jaký "odradíš"...?

Píšu jen fakta - a jestli se nějaký trouba odradí od nesmyslů typu MEG, vrankovodíkový bublér a podobně je leda dobře.
Kdo chce něco fungujícího tvořit, ten může, ale hovadiny je zapotřebí zesměšňovat.

Právě řeším jednoho moulu, co už mohl letět do luftu. Samozřejmě jde o bublér, spotřeba prej klesne na polovinu.

Tady je máš, idioty:

ekovesnice . cz / index.asp?section=kalendar-akci&page=detail&id=304

27 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 14. listopadu 2010 v 19:29 | Reagovat

[26]: No v tom případě bys měl pracovat pro stát a brát za to výplatu :).

28 nenikola nenikola | 15. listopadu 2010 v 17:45 | Reagovat

Hawelson:
Bohužel pro stát pracují mnozí blábolisté a magůrci, třeba pan Urmínsky.
Podle něj MEG funguje, má prý "třetí složku" energie.

29 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 28. listopadu 2010 v 2:54 | Reagovat

Třetí složku, jo? No nemusíš mi vyprávět kolik takových lidí pro stát pracuje, ale pracuje tam i pár schopných, kteří táhnou všechno i ty neschopné..

30 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 28. listopadu 2010 v 2:54 | Reagovat

Tedy bohužel i ty neschopné :/

31 nenikola nenikola | 28. listopadu 2010 v 10:46 | Reagovat

Hawelson:
Ano, pár schopných.
Je jich málo a poměrně k těm neschopným bude stále méně.

Úspěch mí spíše ten, komu se podaří někoho zmanipulovat, vytvořit  a prosadit nesmyslný program/projekt, připojit na něj penězovod a pak z toho dobře existovat.

Typickým příkladem je právě Energis 24, Enersol a podobné srágory.
Proč prošel na Enersolu MEG?
Protože rozhodovali diletanti.

Proč Šejvl dokáže publikovat tohle:
http://energis24.cz/node/71
- ???
Protože je sám neználek a blábolista.
Kdyby nebyl, vůbec nepřipustí diskusi o takových nesmyslech.

Takže koho potřebujeme?
Šejvly, Malé, Horké?
Nebo toho, kdo má skutečně znalosti?

32 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 7. prosince 2010 v 22:26 | Reagovat

[31]: Bohužel musím souhlasit, avšak například Šejvl dává prostor novým lidem, myslím si, že i on hledá ve své podstatě pravdu. Pokud však dá možnosti lidem kteří vědí, tak to je třeba brát jako obrovský plus a to, že je otevřen všem možnostem mu nemůžeme brát za zlé.

33 nenikola nenikola | 8. prosince 2010 v 18:11 | Reagovat

Hawelson:
Jenže Šejvl má VŠ vzdělání a už to samo o sobě by mělo znamenat jistou úroveň.
Pokud neumí přirozeným způsobem na základě znalostí odfiltrovat blábol, je někde chyba.

34 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 9. prosince 2010 v 17:57 | Reagovat

[33]: Otázka je pak, co je to blábol. Pokud by ti někdo šikovně podal nějakou informaci a nebudeš mít dost času na objektivní prozkoumání daného faktu, tak bys mohl taky potvrdit něco co "není pravda". Ale samozřejmě, zákon zachování energie mluví sám za sebe. Problém je v tom, že autor říká, že přístroj pobírá energii z energie nulového bodu, v některých článcích se lze dočíst, že energii pobírá z permanentního magnetu. Potom je těžko odhalit pravdu, když ti někdo přinese něco co tvrdí že funguje a narychlo ti to i ukáže.

35 nenikola nenikola | 10. prosince 2010 v 10:15 | Reagovat

Hawelson:
Ovšem žádná energie z permanentního magnetu se čerpat nedá, takže v tom momentě už bych poslal studentíka do P.
Energie nulového bodu je nesmysl, to je blábol "tachyonářů".
Šejvl je neználek, pokud na tohle neumí reagovat. A protože na sebe lepí tyhle funkce jako "energetický poradce" a podobně, je to neználek škodlivý.

Sám jsem zažil spoustu podvodníčků, nabízejících šmé-produkty.
Ano, i já se spálil - v případě kouzelné cmrndy do motoru a bohužel ji aplikoval do motocyklu. To bylo v počátcích podvodnikání v našem státě.

36 Koumes Koumes | 3. ledna 2011 v 16:04 | Reagovat

nenikola: Já zž začínám mít k těm "zázračným" věcem typu MEG taky odpor. Ale musíme uvážit, že tekuté jádro naší planety se chová jako dynamo, vytváří magnetické a elektrické pole, a tudíž je možné, že se jednoho dne naučíme tento potenciál nějak využívat. Zařízení, které to dokáže bude jistě vypadat podivně.  

Hawelsone: To je výborný postup vstřebávání a rozvíjení informací, takhle kolektivně. Víc lidí víc ví. Na druhou stanu někoho může něco geniálního napadnout, ale nebude to chtít sdělit, protože jeho myšlenka může být hodna patentování. A tím, že to dotyčný takhle plácne v kolektivu, může o své autorství lehce přijít. Je to vždy na pováženou - jako když si lidé kolektivně vsadí sportku, každý vypíše jeden sloupeček a dá svůj díl peněz. Pak najednou vyhrají hlavní cenu a ... začnou se hádat, jestli má každý právo na stejný díl výhry, nebo jestli má někdo větší zásluhy a měl by dostat víc.

Je to jako otázka, proč jsi vlastně založil tyhle stránky? Chceš se pochlubit svými úspěchy? Snažíš se objevit nové dosud nevymyšlené zdroje energie a máš pocit, že ti s tím pomůžou ostatní, kteří se zatoulají na tvé stránky a tvé počínání je zaujme a rozhodnou se s tebou spolupracovat?

Myslím, že hodně lidí se začalo zajímat o alternativní zdroje energie, protože je znepokojuje (spíše naštvala) stále rostoucí cena energií a tenčící se zásoby jejich zdrojů.

Takže co má člověk dělat? Má uveřejnit opravdu všechno, co nosí ve své hlavě a umožnit tím kolektivu, aby jeho nápady  dotáhli do praktického využití? Anebo si to mám nechat pro sebe, patlat se s tím 10, 20 let sám a pokud (možná) dosáhnu úspěchu, stane se ze mne milionář? Tohle bychom si měli vyjasnit dříve, než se pustíme do práce na něčem, co má v sobě potenciál miliardových zisků. (počítej s tím, že to od tebe stejně velmi brzy okopírují v Číně a bez tvého souhlasu na tom začnou vydělávat po celém světě)

37 nenikola nenikola | 6. ledna 2011 v 10:36 | Reagovat

Koumes:
Energii planety takto využívat nelze, technicky je to vyloučeno.

Alternativní zdroje energie jako využití přílivových vln, slunečního záření ap. se již využívají  - nutno ovšem být střízlivý a neblbnou jako v současnosti, kdy se plochy polí pokryjí panely a nikoho nezajímá, že také existuje jakási rostlinná výroba, která by mnohdy byla ve finále efektivnější.

Těžko se někde vyskytují jedinci, co mají opravdu jakási funkční "zázračná" zařízení či jen potenciál k jejich tvorbě - to vše je pouhá blamáž, kvetoucí hlavně kolem psychopata Wojnara a jeho stránek upramene.cz/forum  - tam se holedbají svými ůúspěchy" a melou srágory, poplácávají se virtuálně po zádech a hrají si na osvícence.
V reálu jde o neználky a dokonce psychicky postižené lidi, třeba takový Iv je podvodníček s komplexem mesiášství, chiq náboženský fanatik a skoro každý další z jejich sekty umí leda plivat a kopat kolem sebe, nic víc...

38 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 11:45 | Reagovat

[35]: Šejvl alespoň o něco snaží a napíše jen x komentářů které se ztratí v čase a prostoru..

[36]: Ano ta otázka - nabídnout své myšlenky všem a docílit tím co nejrychlejší realizace bez zisku a nebo se pokusit o patent a čekat. Slyšel jsem hodně věci o patentování u nás - patent neplatí pro USA, tam to můžou využívat jak chtějí, čekací doby, ochotnost a hlavně poplatky. Nevyplatí se patentovat něco, co nebude opravdu hodně využíváno, jinak na tom člověk hodně prodělá. No, každopádně některé myšlenky si nechávám zatím pro sebe a budu čekat na dobu kdy budou účelněji využity.

39 nenikola nenikola | 9. ledna 2011 v 15:30 | Reagovat

Hawelson:
Šejvl se snaží?
A o co?
Já vidím jen zbytečné nesmysly, které stojí stát prachy a navíc škodí tím, že se staví do role poradce a přitom je neználek.
Seš slepej, nebo schválně děláš, že nevidíš ty jeho tahy?
Proč nezapůsobil proti blábolu s MEGem?
To je odborník?

-----

40 nenikola nenikola | 9. ledna 2011 v 15:35 | Reagovat

Hawelson:
Nevyplatí se patentovat vůbec nic z nějakých volnoeneergetických blábolů.
To je samozřejmě dobře, protože nic z toho není k využití.

Myšlenky si necháváš pro sebe, ano?
Pokud jsou to fantasmagorie, žádná škoda.
Pokud jde o technické znalosti, ty si nechává asi každý, komu někdo dobře neplatí. Já taky nebudu zaměstnavateli ukazovat, co by šlo udělat lépe a efektivněji. Naopak, pokud budu moci, obohatím se sám, jen ať tratí.

A že budou nějaké tvé myšlenky účelně využity?
Trochu se přeceňuješ.... :-D

41 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 25. ledna 2011 v 8:18 | Reagovat

[40]: Nenikolo, Nenikolo, rozhazuješ kolem sebe rukama a nevíš ani kde. Zajímal by mě pravý důvod, proč to děláš. Někdy zasáhneš něco správně, někdy zase ne. Ale myslím že mám pravdu, když řeknu, že já jsem napsal do x prací tolik slov, co ty tady do komentářů a některé ty slova měly účel a některé ne, ale tady se tvé slova ztratí a jen biješ do prázdna. Proč tedy nenapíšeš nějaký článek o zákonu zachování energie a jeho aplikaci na "stroje využívající volnou energii" nebo ať už to nazveme jakkoli. Zkus prostudovat alespoň základně zákony kvantové fyziky a napiš článek, zbytečně nekomentuj do prázdna. Stejně dříve nebo později ten článek napíšu já s mými pár lety zkušenosti s takovými zdroji a hlavně lidmi je zastávajícími a je popírající!!!

42 nenikola nenikola | 28. ledna 2011 v 13:32 | Reagovat

Hawelson:
Žádná "volná energie" ve smyslu těch pavědeckých magorů, jako je Wojnar, neexistuje.
Nemusím nic studovat, abch poznal, kde je hodnotná informace a kde blábol.
Podívej se na ty cvoky na wojnarových stránkách, jak "vědecky" debatují a rozebírají, kterak postavit to či ono perpetuum mobile. Samé kydy.
A Šejvl?
Darmožrout, který se dobře uchytil díky hlouposti jiných.

43 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 29. ledna 2011 v 12:06 | Reagovat

[42]: No, vidím, že máš absolutní pravdu v relativním světě. Taky bych chtěl mít tak silně přesvědčení...

44 nenikola nenikola | 29. ledna 2011 v 18:18 | Reagovat

Hawelson:
Šejvl je jasný případ - pokud dokáže předvést takový postoj k MEGu, určitě není natolik fundován, aby mohl někomu radit v oblasti energetiky.
Źádný relativní svět - jsem realista, nehraju na si nějakou svou absolutní pravdu. Jen nazývám věci pravými jmény.

Magnetický motor, MEG?
Bláboly - kdo to není schopem rozlišit, je naivní oběť, blázen či podvodník.

Silné přesvědčení?
Myslíš příliš silné?
Kde se můžu v tomto mýlit?

Perpetuum mobile prostě neexistuje aveškeré poznání vědy jen a pouze potvrzuje zákon zachování energie.

45 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 15. února 2011 v 11:27 | Reagovat

[44]: Nenikolo, ale ty tu řešíš pořád něco jiného. Témata o volné energii jsou jinde. Tady se řeší reálné zdroje energie a reálné problémy v energetice. Studenti se mají seznámit s reálným světem energetiky, ne s tím co je učí ve škole. A také mají vlastní hlavy a dokážou rozlišit nesmysl od stroje který funguje.

Dále bych se jen opakoval a opakoval. Ono člověk si nejlépe uvědomí, co funguje a co ne, když si to postaví a ověří si funkci.

46 nenikola nenikola | 15. února 2011 v 13:54 | Reagovat

Hawelson:
Jo tak.
Takže ve škole učit blbosti a pak někde trajdat za peníze daňových poplatníků.
Hlavně, že má Šejvl živnost.

Nakolik mají někteří studenti vlastní hlavy, vidím kolem sebe denně.
Co chvíli někdo staví do auta rezonanční bublér, zkouší magnetický motor nebo jiné blbosti. Hlavu mnohdy plnou pověr a bludů.

Ne, tohle je špatný způsob.

47 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 5. března 2011 v 23:10 | Reagovat

[46]: Pokud ti to vadí, vytvoř systém kdy se ve škole budou studenti učit něco opravdu užitečného.

PS: Už nemíním vést dále tuhle diskusi o prosazování svého názoru, myslím si že každý čtenář si může udělat názor svůj.

48 nenikola nenikola | 7. března 2011 v 14:50 | Reagovat

Hawelson:
Ano, vadí. Stojí nás to prostředky.

Systém nevytvořím, nemám na to funkci.

Názor, názor, blabla - seš puberťák, co si vidí sotva na špičku nosu.
Tyhle ztráty nás budou dost mrzet bv budoucnu, ale to ty zatím nevíš.
Já ovšem nechci kolem sebe party zmatených pavědců a ditetantů, co si v domnění, že hledají nové cesty, zlikvidovali veškerý základ.

49 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 8. března 2011 v 16:59 | Reagovat

Omlouvám se, že zde ubylo komentářů, ale už jsem opravdu neměl náladu číst Nenikolovy nesmyslné komentáře. Ať se třeba vyřádí v jiných rubrikách, tady už můj pohár trpělivosti přetekl.

50 Champa Champa | E-mail | 22. dubna 2011 v 4:06 | Reagovat

Jo,jo,slavnej Nenikola.Co ten se mě nazlobil.Aáále jo,je bojovnej,takovej Kostěj Nesmrtelný.Je jen škoda,že už tu nejsou další příspěvky.Bylo zajímavé číst to nadšení mladých lidí po poznání.Nevzdávej to Hawelsone.S Uctou Champa :-)

51 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 23. dubna 2011 v 12:53 | Reagovat

Tak jsem tedy Nenikolu opět odblokoval. Doufám ale že se už trochu umírní.

52 a_jo a_jo | E-mail | 13. května 2011 v 23:23 | Reagovat

Dobrý den, a zdravím všechny nadšence hledající alternativu k současnému používání jakékoliv energie. Jsem taky takový blázen .. a proč ne?.?
Zatím používám nejdostupnější (gratis)energii "Solární" , a nedá mi to jít ještě dál. Zajímavé jsou "Bludné proudy". Jsou vytvářené člověkem a rotací zemského kovového jádra a možná i něčím jiným. Dá se laicky získat na 100 m 10W energie. Jestli Vás to zajímá, tak se ozvěte. Rob.

53 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 24. května 2011 v 20:53 | Reagovat

[52]: Ahoj Robe, určitě by mě zajímaly tvé nápady, můžeš mě kontaktovat na hawelson@seznam.cz

54 nenikola nenikola | 5. července 2011 v 11:05 | Reagovat

Champa:
Jak vidno, stále ses nepoučil a motáš se dokola v bludech. Bohužel jsi ani nepochopil, že magnetické perpetuum mobile neexistuje.

55 nenikola nenikola | 5. července 2011 v 11:12 | Reagovat

a_jo:
Bludné proudy jsou zajínmavé, ano?
Tak se zajímej, jak vznikají. Žádná zemská rotace tam roli nehraje, jde jen a pouze o nežádoucí ztráty z inženýrských sítí.

Jakých 100 metrů a 10W? Kdes to sebral? Taky můžeš mít kilowatt na metru, když na to přijde, nebo vůbec nic na sto kilometrech. Záleží na tom, u jakých zařízení to budeš měřit. A pochopitelně odběrem zatěžuješ generátory v elektrárně, kdyby ses pídil po původu té zázračné energie...

56 Champa Champa | 9. července 2011 v 23:10 | Reagovat

Bud pozdraven,moudrý Nenikolo.Jsem tak zaostalý!K mému prozření nepomohly ani modely vrtulníčků,jež jsi mi doporučoval! :-D  :-D  :-D

57 Champa Champa | 9. července 2011 v 23:15 | Reagovat

Mimochodem,nikdy jsem nepsal,že chci sestrojit perpetuum mobile.Ach jo,ty jsi prostě všude.Kvůli tobě abych se opravdu začal věnovati vrtulníčkům... :-D

58 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 10. července 2011 v 11:17 | Reagovat

[57]: Jaké vrtulníčky jestli se můžu zeptat?? :)

59 Champa Champa | 10. července 2011 v 11:59 | Reagovat

Ahojky.Nenikola mi doporučil stránku,zabývající se létajícími modely vrtulníků,takové ty malinké... :-P

60 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 11. července 2011 v 11:18 | Reagovat

[59]: Jj, taky jeden takový malý vrtulníček doma mám. Ale nevím co tím Nenikola zamýšlel.

61 Champa Champa | 11. července 2011 v 15:36 | Reagovat

Ahoj.No co jiného,než to,že mě chtěl přivést na "správnou cestu vědy".Abych se nezabýval "nesmysly",jako je magnetický motor. :-)On má pořád pocit,že musí bojovat proti pavědě...Ale to je jen jeho problém,já to vidím jinak...

62 Champa Champa | 11. července 2011 v 15:41 | Reagovat

Víš,to je tak.Už od dětství jsem snil o tom,že něco sestrojím.Jen si plním sen.A když MM nebude fungovat,získám zkušenosti.Co může být lepšího? :-)

63 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 20. července 2011 v 22:26 | Reagovat

[62]: Souhlasím :)

64 nenikola nenikola | 24. července 2011 v 10:42 | Reagovat

Champa + Hawelson:
Krásná debata. Champa stále nepochopil, že perpetuum mobile nefunguje a fungovat nemůže - zákony přírody nejsou jako zákony tvořené nějakými zastupiteli.
Navíc si myslí, že nesmyslnými pokusy získá zkušenosti efentivněji, než třeba právě těmi vrtulníčky.
Zřejmě moje doporučení nepomohlo - pochopit asi funkci té hračky je pro Champu příliš, nemá na to duševní schopnosti.

Na pováženou jsou ovšem blátivé úvahy Hawelsona, když souhlasí s tak hloupou cestou, jakou je motání magnetů stále dokola ve snaze to PM vyrobit...

65 Champa Champa | 24. července 2011 v 22:21 | Reagovat

Pokud vím,tak jsem nikdy nemluvil o tom,že setrojím perpetuum mobile!Co mi to podsouváš za hovadiny? 8-O

66 nenikola nenikola | 25. července 2011 v 18:36 | Reagovat

Champa:
Hovadiny píšeš ty sám a ještě lžeš.
Citace:

"...Jen si plním sen.A když MM nebude fungovat,získám zkušenosti.Co může být lepšího?.."

67 Champa Champa | 25. července 2011 v 21:11 | Reagovat

Tím,že mluvím o MM,ještě neznamená,že chci sestrojit perpetuum mobile!Ano,chci využít sílu permanentního magnetu.Tot vše. ;-)

68 nenikola nenikola | 26. července 2011 v 18:51 | Reagovat

[67]:Champa:

Ano, tzv. "magnetický motor" je samozřejmě teoretický přístroj, nikdy a nikde neexistující  a protože se u něj nepočítá s přiváděním energie, jde o perpetuum mobile.
Neznáš pojmy a meleš.

Můžeš využít gravitační sílu dvou závaží, která se budou donekonečna přetahovat tak, abys měl zaručen stálý výkon?
Nikoliv.
Totéž platí pro magnet či pružinu, žádné trvale působící síly se nebudou donekonečna přetahovat a vytvářet pohyb (konat práci) bez přivedení energie.

Kdybs aspoňochopil za tu dobu, co si sma gnety hraješ, co vlastně jsou. Ale ty v tom máš stále nejasno.
Právě proot jsem ti doporučoval i jiné hračky, ovšem i to se u tebe míjí účinkem....

69 Champa Champa | 26. července 2011 v 20:27 | Reagovat

Nenikolo,nechovej se jak blb!Opravdu si myslíš,že nevím,že tam nějakou energii,jakoukoli energii musím přivést?A přestan mi už pořád podsouvat PM,znova opakuji,chci jen využít energii permanentního magnetu. :-?

70 ne nikola ne nikola | 3. srpna 2011 v 13:38 | Reagovat

Champa:
Jsi trubka!

71 nenikola nenikola | 3. srpna 2011 v 13:40 | Reagovat

Champa:
Ty tam energii přivést nechceš, stále si myslíš, že magnety jsou zdroj nekonečné energie.

72 Champa Champa | 3. srpna 2011 v 20:54 | Reagovat

Aále no tak!Kolikrát ti mám vysvětlovat,že jde jen o další využití per.magnetu.Jak víš,že tam nechci přivést energii?!Ty jsi tím PM úplně posedlej,Rouroviči! 8-)

73 nenikola nenikola | 3. srpna 2011 v 21:38 | Reagovat

Champa:
Ne, energii nemíníš přivést a stále si mylně myslíš, že magnet je nekonečný zdroj energie.

Magnet zdroj nekonečného množství energie není, jde pouze o kus materiálu s polarizací jader. Není možné z něj nějakou energii odebírat.

Ve stejných bludech se točí ten blázen Slavík, s kterým sis už popovídal. Chce totéž, postavit motór, co poběží jen tak bez přívodu energie.

Ty nedokážeš prokouknout ani blamáže od nějakého puberta, jako před dvěma lety od toho kšeftaře s mobily Marka Baláže. Ten nahlouplý grázlík čekal, že opravdu něco vymyslíš a on se sveze. Tobě to vůbec nedošlo.

Raději se šťourej ve Wartburgu nebo si kup vrtulníček, bude to lépe využití čas než točení magnetem...

74 Champa Champa | 3. srpna 2011 v 21:49 | Reagovat

Ale to já přece vím,že to není nekonečný zdroj...Tak jinak,chci využít jeho polarity.To,co si myslíš ty je v mém případě nepodstatné bzučení hmyzu...Já ve svém úsilí hodlám pokračovat...Jo,to věřím,že by se spousta lidí svezlo... :-|  :-|  :-|  :-|  :-D

75 nenikola nenikola | 3. srpna 2011 v 21:59 | Reagovat

Champa:
Jo, bzučení hmyzu - seš ty ale zabedněná hlava!
Polaritu využiješ leda tak, jako v elektromotoru s permanentními magnety pouze na statoru (nebo jen na rotoru), tzn. místo vinutí. To ale není nic nového.

Stále jsi nepochopil základní věci. seš ideální kavka, co se lapne na kdejaký podvod.
Třeba tohle, to je akorát pro tebe:

http://www.jednavodu.cz/ :-D

76 Champa Champa | 3. srpna 2011 v 22:08 | Reagovat

No jo,hezkej web...Ale já už se na různý podvody nachytat nenechám,učím se...Každopádně chci ve svém úsilí pokračovat.Je to můj koníček.Máš něco proti tomu?Jak jsem četl tvé připomínky,začínáš chápat,že ni nejde o PM.Díky za to... :-)

77 nenikola nenikola | 4. srpna 2011 v 9:41 | Reagovat

Champa:
Tvůj koníček by měl směřovat k pochopení základních jevů fyziky, třeba magnetismu. Pokud tak nebudeš činit a budeš se zaobírat jen nesmysly, budeš jen mařit čas.

Magnet není zdroj energie, to stále nechápeš.

78 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 9. srpna 2011 v 21:30 | Reagovat

Nechci tady nadávat, ale je tohle snad diskuse o PM nebo MM? Snad nemáte dost prostoru jinde na těchto stránkách nebo na fórech?
Prosím o dodržování diskuse o článku pod kterým diskuse je!

79 Champa Champa | 10. srpna 2011 v 10:18 | Reagovat

Moc se omlouvám,už se to nestane,dobře? :-)

80 Hawelson Hawelson | E-mail | Web | 10. srpna 2011 v 21:12 | Reagovat

Hlavně aby se Nenikola poučil :)

81 inzerce aut inzerce aut | E-mail | Web | 20. dubna 2013 v 20:45 | Reagovat

Konečně jsem našel stránku, kde můžu zdarma vložit inzerát na svoje auto. Super inzerce aut. www.falecra.com

82 Milan Milan | E-mail | 22. ledna 2015 v 23:29 | Reagovat

Ešte fungujete?

83 nobody nobody | Web | 7. září 2016 v 10:45 | Reagovat

půjčka bez podvodu 8-O

84 Mossi N lRug Mossi N lRug | E-mail | Web | 17. června 2017 v 6:46 | Reagovat

Leave him alone, he’s out of sorts today

85 Mossi N lRug Mossi N lRug | E-mail | Web | 18. června 2017 v 10:15 | Reagovat

We’ve been working for 10 straight hours. Let’s call it a day.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.